Zapisy do nowej grupy Taichi Qigong / Kung Fu:
Zapisy na zajęcia Medytacji w Ruchu – Taichi Qigong trwają (Rocznik 2014/2015)!
W programie zajęć:
– ćwiczenia ruchowe
– medytacyjne
– aspekt „buddyjski attachment”
– zastosowania technik samoobrony
– manipulacja energią własnego ciała
– kontrola „gniewu i emocji przeciwnika”
Zajęcia odbywają się we WTORKI od godziny 18:00 do godziny 19:30
w Szkole Muzycznej, ul. Solna 12, Poznań, salka numer 57b (sala do rytmiki, parter)
Informacje oraz zapisy: Osobiście na sali w każdy wtorek.
Zapisy via email: sifu(małpka)taichi-chuan.pl
Sms: +48 605061913 24h oraz
telefonicznie 605 061 913 w godzinach 9:00-16:00. Zapraszamy serdecznie!
Ilość miejsc ograniczona wielkością sali!
13 krótkich informacji dla początkujących:
1.
Tai-Chi to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to również, a może przede wszystkim praca nad energią wewnętrzną człowieka, własnym umysłem, i osiągnięciem równowagi oraz odporności psychicznej.
2.
Medytacyjne ćwiczenia pozwalają na ugruntowanie swojej pozycji we współczesnym zabieganym pełnym stresu i napięć świecie. Pozwalają na oderwanie się od rozbieganej rzeczywistości, na zastanowienie się nad sprawami bardziej duchowymi niż przyziemnymi.
3.
Systematyczne ćwiczenie daje najlepsze rezultaty, pozwala na dłuższy czas zachować dobry stan zdrowia i energię witalną. Daje również poczucie zjednoczenia z wszechświatem, wszelką naturą, która nas otacza.
4.
Ćwiczenie formy tai-chi składa się z nieprzerwanych ruchów, każde przejście z jednego ruchu do następnego powinno być płynnie połączone bez wysiłku z pełną koncentracją bez przyspieszeń i przerw.
5.
Tai-chi ćwiczą ludzie na całym świecie. Ta chińska sztuka walki powoli ale skutecznie docierała na przestrzeni wielu lat w różne części globu także do Europy, w tym nawet
Polski.
6.
Stosowanie regularnych ćwiczeń uelastycznia nasze ciało. Stajemy się bardziej sprężyści, łatwiej nam wykonywać wszelkie czynności związane z życiem codziennym. Dzięki rozluźnieniu napięć mięśni i ścięgien tai-chi optymalizuje funkcjonowanie ciała, a także organów wewnętrznych i układów wewnętrznych.
7.
Dla wielu młodych ludzi tai-chi to ucieczka i ratunek przed dokuczaniem i poniżaniem ze strony rówieśników, a także pomoc psychiczna w przypadku problemu przemocy domowej. Tai-chi to drabina, po której wspinanie się daje ogromne efekty fizyczne, motywację do działania oraz poczucie własnej wartości.
8.
Pomimo, iż powstanie tai-chi nie jest do końca znane, chronologia wydarzeń nie jest uporządkowana, a całość zawiera wiele legendarnych, tajemniczych historii, wiemy, iż ta sztuka walki wywodzi się z Chin. Przekazywana z pokolenia na pokolenie według chińskiej tradycji została niejednokrotnie zmodyfikowana, a przeobrażeniom ulega do dziś.
9.
Według pradawnej chińskiej wiedzy w ludzkim ciele krąży energia Qi (Chi). Praca nad tą właśnie energią i jej prawidłowym prowadzeniem zajmujemy się również na naszych treningach. Qi jest bardzo przydatna nie tylko w uzyskaniu dobrych rezultatów fizycznych, lecz także w leczeniu różnych dolegliwości wewnętrznych.
10.
Praktykowanie tai-chi pozwala nam na odkrycie własnego świata wewnętrznego. Nie ma lepszego sposobu na dotarcie do tego świata jak medytacyjne ćwiczenie. Dowiadujemy się wówczas, że oprócz fizyczności mamy jeszcze sferę mentalną i energetyczną. Ćwicząc tai-chi należy więc, mieć na uwadze zarówno trening siłowy, fizyczny jak i wewnętrzny, mentalny.
11.
Tai-chi przeznaczone jest dla każdego chętnego bez względu na wiek, płeć, zainteresowania, status społeczny, itp. Trafiają do nas ludzie świadomi wyboru tej właśnie sztuki walki, jak również amatorzy chcący doznać czegoś „nowego”. Już po kilku spotkaniach każdy jest w stanie stwierdzić czy taki sposób na życie mu odpowiada.
12.
Moja przygoda z tai-chi rozpoczęła się 25 lat temu. Dzięki stałym, regularnym treningom, pracą nad sobą oraz ciągłym poszukiwaniem „nowego” doszedłem do punktu, w którym sam mogę przekazywać nabytą wiedzę i doświadczenie moim studentom. Teraz również dzięki nim nadal się uczę.
13.
Dużym szczęściem było spotkanie na mojej drodze wielkich mistrzów sztuk walki. Dla Europejczyka kontakt z takimi ludźmi jest wielką szansą, darem i wyróżnieniem. To dzięki nim mogłem również zrozumieć swoistą ideę i sens tai-chi.
Zapraszam
Jacek Miklasiewicz